producent pasm świetlnych Śląsk

Każde miejsce pracy powinno być dobrze oświetlone, w dużej mierze naturalnym światłem.
Najskuteczniejszą metodą zapewnienia jednolitego i spójnego światła dziennego, szczególnie w dużych budynkach, jest zastosowanie pasm świetlnych.

Telefon: 513 528 235

Pasma świetlne są nawet trzykrotnie wydajniejsze niż okna montowane w obwodzie budynku.
Aby zapewnić równomierne oświetlenie i zapewnić komfort pracy w halach produkcyjnych, warsztatach, magazynach, należy stosować oświetlenie rozproszone.

  Polski producent pasm świetlnych – zapewniamy także montaż pasm świetlnych

  Zapraszamy do kontaktu: 513 528 235

  Aktualności

  Świetlik lub okno dachowe

  Świetlik dachowy lub okno dachowe służy do doświetlenia poddasza, w miejscu gdzie wysokość attyki uniemożliwia montaż klasycznego okna na elewacji budynku. Instalacja świetlika dachowego musi być starannie zaplanowana i profesjonalnie wykonana, aby później można było...

  czytaj dalej

  Funkcja wentylacji w pasmach świetlnych
  Świetliki gąsienicowe naszej produkcji mogą być wyposażone w automatyczny system wentylacji. Podłączając do centrali sterującej można zaprogramować otwieranie pasm z określoną częstotliwością. Napęd realizowany jest za pomocą specjalnych silników elektrycznych. Otwieranie można również w dowolnym momencie wykonać za pomocą dołączonego do zestawu pilota. System ten można również podłączyć do stacji pogodowej, która w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych zamknie włazy. Wentylacja przez włazy jest wydajniejsza niż przez okna boczne.

  Funkcja odprowadzania dymu w pasmach świetlnych

  Ciągła, termoformowana wielowarstwowa oprawa z poliwęglanu, oprawy samonośne, oprawy samonośne z poliwęglanu, oprawy ciągłe, oprawy systemowe z poliwęglanu, świetliki dachowe i klapy oddymiające , oddymianie, wentylacja.
  Świetliki typu gąsienicowego mogą być również wyposażone w systemy oddymiania. Dzięki automatycznemu systemowi świetliki otworzą się w przypadku pożaru. Produkowane przez nasz świetliki z systemami oddymiania posiadają wszelkie niezbędne atesty honorowane na terenie UE.

  Nasz firma dostarcza montuje pasma świetlne na terenie całego kraju.

  Zakład produkcyjny znajduje się na terenie powiatu Tarnogórskiego w gminie Zbrosławice. Nasze produkty budowlane dostarczamy własnym transportem w przypadku zamówienia montażu. W pozostałych przypadkach materiały wysyłamy kurierem, opakowane w kartony oraz owinięte folią stretch. Klientów z miast Zabrze, Gliwice, Pyskowice, Katowice, Tarnowskie Góry, Strzelce Opolskie, Lubliniec zachęcamy do odbioru osobistego świetlików, klap, włazów, wyłazów itp.

  Montaż pompy ciepła Śląsk

  Straty ciepła i koszty energii

  Pasma Świetlne dachowe obniżają koszt korzystania ze sztucznego oświetlenia. Korzyści z zapewnienia naturalnego światła dziennego należy porównać ze wzrostem kosztów ogrzewania oraz oświetlenia żarówkami.

  Transmisja światła

  Przepuszczalność światła przez pasma świetlne będzie wynosić od 70% do 80%. Poliwęglan stosowany w budowie takich świetlików jest bardzo przezroczysty dzięki czemu zwiększa nasłonecznienie i jasność w pomieszczeniach produkcyjnych, halach, warsztatach i magazynach..

  Przewodzenie ciepła

  Pasma świetlne nie są tak wytrzymałe, jak metalowe panele dachowe. Dwustronne pasma dachowe zachowują się inaczej niż panele trapezowe. W rezultacie odległości między panelami są ograniczone do około 1,5 metra i potrzeba więcej elementów złącznych z uszczelkami o większej średnicy, aby oprzeć się zasysaniu, zwłaszcza na kalenicy, okapach i na strychach. Na przykład w przypadku trapezowych świetlików dachowych, łączniki główne z uszczelkami o średnicy 29 mm należy umieścić na każdym kalenicy. W przypadku zachodzenia na siebie świetlika i metalowych paneli, wkręty do szycia z uszczelką o średnicy 12 mm należy zamocować w maksymalnym odstępie 400 mm.
  Ze względu na różnice temperatur między świetlikami i metalowymi panelami, łączniki między nimi muszą być starannie dobrane.
  Szczegóły konstrukcyjne pasm świetlnych, instrukcje montażu, uszczelniania i mocowania znajdują się w opakowaniach produkowanych u nas materiałów budowlanych.

  ocieplanie piana PUR Radom - Grójec - Mazowieckie

  Zasadniczo w przypadku stosowania aluminiowych paneli dachowych łączonych z panelami świetlików należy je łączyć ze sobą wzdłużnie i poprzecznie. Grubość powierzchni czołowych, z których wykonane są świetliki, jest zwykle 2-3 razy większa niż grubość zewnętrznej powierzchni paneli aluminiowych. Prowadzi to do niedoskonałych połączeń między panelami izolacyjnymi i oświetlającymi. Zakładki są trudne do uszczelnienia, co zwiększa ryzyko wnikania wody. Pasma świetlików dachowych należy projektować jak najdłuższe, aby zminimalizować liczbę połączeń podłużnych.

  W projekcie pasm świetlnych należy przeanalizować:

  Kruchość (zarówno początkowa, jak i późniejsza) wybranych świetlików dachowych.
  Analiza przepuszczalności i dystrybucji światła
  Przenikanie ciepła (współczynnik U)
  Ryzyko kondensacji, w tym mostków termicznych na obwodzie świetlika dachowego i części pośrednich
  Trwałość i żywotność systemu świetlików (wymiana profilowanych świetlików na dachu metalowym może być trudna)
  Bezpieczny dostęp w celu konserwacji

  Typowe możliwości aranżacji pasm świetlnych:

  • Układ szachownicy – najbardziej równomierny rozkład światła, trudniejszy do osiągnięcia.
   Układ kalenicy – optymalny rozsył światła w budynkach o małej kubaturze, ale generuje duże obciążenia wiatrem.
  • Pasma świetlne kalenicowe dostarczane są przez wyspecjalizowanych producentów.
  • Układ między kalenicą a okapem – prawidłowe rozprowadzenie światła, łatwość montażu, ale w pobliżu kalenicy i okapu występuje duże obciążenie spowodowane ssaniem wiatru.

  Pasma Świetlne bazują na systemach poliwęglanowych . Charakteryzują się dużą wytrzymałością, dużą modułowością, solidną i ultralekką konstrukcją.

  Pasma wykonane z systemów poliwęglanowych – rozwiązanie modułowe, przystępne cenowo i konkurencyjne do oświetlenia naturalnym światłem słonecznym.

  Informacje ogólne o pasmach świetlnych:

  Pasma Świetlne są rozwiązaniem idealnym do oświetlenia naturalnego.
  Umieszczone na dachu pozwalają na wpuszczenie do budynku nawet 5-krotnie większej ilości światła niż w przypadku okien pionowych. Oświetlenie sufitowe (realizowane poprzez świetliki dachowe) niesie ze sobą szereg korzyści dla oświetlenia przemysłowego w halach, handlowych, obiektach sportowych, halach produkcyjnych czy magazynach. Oprócz oszczędzania energii na oświetlenie, ponadto w zalezności od dodatkowego wyposażenia umożliwiają wentylację i odprowadzanie dymu.

  Oświetlenie bez kosztów:

  Ciągła, termoformowana wielowarstwowa oprawa z poliwęglanu, oprawy samonośne, oprawy samonośne z poliwęglanu, oprawy ciągłe, oprawy systemowe z poliwęglanu, świetliki i klapy oddymiające, oddymianie, wentylacja,

  Główną zaletą oświetlenia przez pasma jest oszczędność energii elektrycznej. Przez cały dzień do oświetlenia można używać wyłącznie naturalnego światła . Rozwiązanie to nadaje się do konstrukcji przemysłowych (hale, fabryki), do obiektów handlowych, domów towarowych, magazynów, do budownictwa cywilnego (sale konferencyjne, hale itp.).

  Świetlik lub okno dachowe

  Świetlik lub okno dachowe

  Świetlik dachowy lub okno dachowe służy do doświetlenia poddasza, w miejscu gdzie wysokość attyki uniemożliwia montaż klasycznego okna na elewacji budynku. Instalacja świetlika dachowego musi być starannie zaplanowana i profesjonalnie wykonana, aby później można było...

  Magnetyt: Co to jest i jak się go pozbyć w instalacji grzewczej?

  Magnetyt: Co to jest i jak się go pozbyć w instalacji grzewczej?

  Wraz ze zmianą pór roku i nadejściem zimy każdy właściciel kotła i pompy ciepła wie, że nadszedł czas, aby rozpocząć przygotowania do remontu i uruchomienia kotła i pompy ciepła. Ze względu na intensywną eksploatację z biegiem czasu kocioł lub pompy ciepła może...

  OBLICZANIE GŁÓWNYCH PARAMETRÓW SYSTEMÓW WENTYLACJI ODDYMIAJĄCEJ

  OBLICZANIE GŁÓWNYCH PARAMETRÓW SYSTEMÓW WENTYLACJI ODDYMIAJĄCEJ

  System oddymiania jest niezbędny do skutecznego usunięcia produktów spalania, które powstają podczas pożaru w pomieszczeniu. Takie systemy muszą być przystosowane do dużych instalacji przemysłowych i domowych. Właściciele domów prywatnych nie mają obowiązku...