Renowacja dachu pianką natryskową PUR to uszczelnienie dachu i izolacja termiczna w jednej operacji!

W ekstremalnej formie płaski dach jest narażony na wpływy zewnętrzne – pogodę i środowisko. Nadmierne nagrzewanie się od słońca i nagłe ochłodzenie przez deszcz prowadzą do silnych ruchów zewnętrznej powierzchni.

Szczególnie obciążone są otwory dachowe, takie jak wywietrzniki, świetliki dachowe i inne konstrukcje, a także połączenia ścian. To pokazuje, czy istniejące uszczelnienie jest w stanie wytrzymać obciążenia. Nieszczelności występują szczególnie często w przepustach dachowych.

uszczelnianie pianą PUR
uszczelnianie pianą PUR

Kolejnym słabym punktem hydroizolacji dachu jest kruchość membrany dachowej. Materiały, które latem są jeszcze elastyczne, często tracą elastyczność, gdy robi się chłodniej. Starsze folie stają się kruche na skutek tzw. migracji plastyfikatorów.

PUR – pianka natryskowa dachowa i płynne tworzywo sztuczne

oferuje tutaj ciekawe rozwiązanie: konstrukcja nośna jest wyciszona termicznie przez zewnętrzną izolację. Doskonała wartość izolacyjna zapobiega silnej rozszerzalności cieplnej i zimnej, a tym samym znacznie zmniejsza naprężenia na połączeniach.

Wysoka reaktywność pianki PUR umożliwia bezproblemową integrację otworów dachowych z poszyciem dachu. W praktyce oznacza to, że nie ma znaczenia, czy powierzchnia do malowania jest płaska, nachylona czy pionowa. Dowolny kształt dachu można optymalnie zaizolować pianką natryskową PUR. Otwory są po prostu spienione i zintegrowane z poszyciem dachu.

Warunkiem dobrego połączenia z podłożem jest to, aby było ono czyste (zamiecione do czysta), twarde i suche. W większości przypadków nie jest konieczne usuwanie starej i zniszczonej membrany dachowej.

Sztywna pianka poliuretanowa nie jest odporna na promieniowanie UV. Dlatego na gotową powierzchnię pianki nakładana jest powłoka odporna na promieniowanie.

Nasza firma zajmuje się ocieplaniem poddaszy pianka PUR na terenie całego Mazowsza. Zwykle ocieplamy poddasza pianką PUR w okolicach miejscowości: Radom, Grójec, Rawa Mazowiecka, Mazowsze, Radom, Grójec, Białobrzegi, Rawa Mazowiecka, Garwolin, Bierwce, Bierwiecka Wola, Boża Wola, Czarny Ług, Górna Wola, Gutów, Janki, Jankowice, Jedlanka, Jedlińsk, Jeziorno, Kamińsk, Klwatka Szlachecka, Klwaty, Kruszyna, Lisów, Ludwików, Mokrosęk, Narty, Nowa Wola, Nowe Zawady, Piaseczno, Płasków, Piastów, Romanów, Stare Zawady, Urbanów, Wielogóra, Wierzchowiny, Wola Gutowska,Jankowice-Kolonia,Józefów,Józefówek,Klwaty-Ludwików,Obózek,Belsk Duży, Chynów, Jasieniec, Pniewy, Prażmów, Tarczyn, Kielce, Ostrowiec Świętokrzyski

(+48) 513 226 791

Renowacja dachów płaskich - uszczelnienie dachów płaskich Warszawa
Renowacja dachów płaskich – uszczelnienie dachów płaskich Warszawa

Obecnie do ochrony przed promieniowaniem UV stosuje się powłoki o długotrwałym działaniu. Tworzą one na powierzchni pianki wysoce elastyczny filtr, który oprócz efektu ochrony przed promieniowaniem UV zapewnia znaczną poprawę odporności mechanicznej. Zastosowany tutaj płynny plastik PUR elastyczny służy nie tylko jako powłoka chroniąca przed promieniowaniem UV, ale również jako samodzielna uszczelka.

Wpusty dachowe po spienianiu powierzchni dachu obramowane są płynnym tworzywem sztucznym i pełnym wzmocnieniem z tkaniny. Dzięki temu praktycznie na miejscu produkujemy dokładny pod względem wymiarów wpust naprawczy, który w niewielkim stopniu wpływa na przekrój wlotu i zapewnia odprowadzanie wody.

ocieplanie Pianą PUR
ocieplanie Pianą PUR

Metoda uszczelniania dachu tzw. płynnymi tworzywami sztucznymi, tutaj elastycznymi PUR , z pełnym wzmocnieniem tkaniną, sprawdziła się bardzo dobrze w obszarze dachów płaskich i obecnie znajduje się na liście przepisów budowlanych. Dzięki temu korzystamy z pozytywnych doświadczeń w uszczelnianiu wpustów dachowych.